Црвена Младина

Левица и Црвена Младина со поддршка на протестната блокада против рудникот на смртта

Соопштение на политичката партија Левица Политичката партија Левица безрезервно ја поддржува протестната блокада на активистите од „Здрава Котлина" и струмичко која ќе се оддржи на 15 јули во Струмица и која има за цел одбрана на Струмичка котлина, југоистокот и...

Црвена Младина Прилеп: Дали некој сака да го уништи Пивофест?

Реакција на Црвена Младина - Прилеп Другарки и другари, вчера на (28. 06.2023 година), организаторите на фестивалот на пивото, Пиво-Фест Прилеп, соопштија дека оваа 2023 година нема да се одржи фестивалот и дека се одложува за следната 2024 година. Не...

Црвена Младина: СДММ и СДСМ откако ги избркаа младите од земјава ќе формираат министерство за млади

Реакција на Црвена Младина Лажните пробугарски социјалдемократи од СДСМ и нејзиниот фиктивен подмладок СДММ на од нив организираната трибина „Младина, иднина, Европа“, гробарите на младинскиот и студентскиот стандард во Македонија разговарале како да унапреди стандардот на младите.  Младината на владејачката партија која...

Црвена Младина ве поканува на „Кафе & Муабет” во градски парк

Соопштението на младинската организација Црвена Младина го пренесуваме во целост Придружете ни се оваа сабота во 12:00 часот, во градскиот парк во близина на школка на „Кафе & Муабет со Црвена Младина”. Mожност да разговараме за младинскиот активизам, проблемите и предизвиците...

Црвена Младина:Единствената надеж за промена во оваа држава ја гледате пред вас

Ви го пренесуваме целосниот текст од прес конференцијата на Црвена Младина: Ние се наоѓаме на истото место, живееме во истата земја но со друго име каде што некогаш живееле млади, многу посреќни од мене и од вас Ако се навратиме 3...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Социолошка анализа на „Нација во подем: Приказна за економското чудо на Израел“

Пишува: Кристијан Димков „Нација во подем Приказна за економското чудо на Израел“ е книга на Ден Сенор и Сол Сингер напишана...
- Advertisement -spot_img