Апасиев

Широката коалиција СДС-ДПМНЕ го одби законот на Левица за адвокатско-директорската мафија

Претседателот на Левица проф. д-р Димитар Апасиев за Предлог-законот за изменување на Законот за нотаријат: „Немате осет за студентите, уште помалце ќе имате за адвокатите, бидејќи вашите најблиски партиски соработници се наполнија со пари преку овие закони коишто ги предлагаме...

Апасиев: Зошто имаме најмногу полицајци по глава на жител ако критичните објекти ги „обезбедуваат“ приватни агенции?

Фејзбук статус на Претседателот на политичката партија Левица, проф. д-р Димитар Апасиев Само да прашам: А зошто Контролата на летање, како стратешки објект, ни ја обезбедувала приватна агенција (читај партиска ПАРАВОЈСКА од битанги) - а не полицијата? ...

Пленум: Левица е незапирлива сила и единствена опозиција на олигархијата

Во борбена, другарска и наелектризирана атмосфера помина свечениот дел од Вториот редовен Пленум на Левица. На свечениот дел му претходеше работен дел на кој му беше доверен уште еден мандат на Димитар Апасиев за претседател на партијата, додека за...

Апасиев за А1он: Терористот треба да сфати дека нема веќе играчки со Левица

Интервју на претседателот на Левица, проф. д-р Димитар Апасиев за порталот а1 On Со сељаците треба сељачки, со силеџиите силеџиски, со дивјаците дивјачки. Нашето беше варварство, во споредба со нивното дивеење. Ниту една техника не е повредна од уставното право...

Колицијата ДПМНЕ, СДСМ и ДУИ го укинаа филибастерингот – Опозиција нема да постои

Во обид да го спречат донесувањето на новиот Деловник, односно блокирањето закони преку поднесување амандмани, пратениците на Левица Борислав Крмов и Димитар Апасиев искршија два монитора, микрофони и телефон, и ги расфрлаа листовите со амандмани Пратениците од власта и од...

Апасиев: Газа не е гробница на илијадници дечиња – Газа е гробница и на човештвото

Претседателот на Левица - проф. Димитар Апасиев, по однос на Предлог-Декларацијата за солидарност со палестинскиот народ и осуда на израелската окупација: Cметаме дека ние не треба да бидеме ноеви, да си ја пикаме главата во песок и да не проговориме...

По повод посетата на Урсула Фон Дер Лајен потсетуваме на моментот што МТВ го цензурираше лани

По повод „посетата“ на Претседателот на Европската комисија Урсула Фон дер Лајен, потсетуваме на моментот лани кога држеше говор и ги убедуваше пратениците да го изгласаат „францускиот предлог“ за бугаризација на Македонија. За време нејзиниот говор, пратениците од редовите на...

Апасиев: Шефот на скопското ЈО избран во време на ДПМНЕ чува 30 кривични против владини функционери

Денес Левица во соопштение до јавноста сподели дека од партијата е поднесена уште една кривична пријава против актуелниот заменик-министер за труд и социјална политика – Енвер Хусејн за сторено кривично дело против службената должност – „Фалсификување службена исправа“, казниво...

(Видео) Апасиев: Ослободени активистите на Црвена Младина – тука не постои држава

Изјава на претседателот на Левица – Димитар Апасиев пред полициска станица Беко Веднаш по завршувањето на денешните протести за сомнежи дека на Клиниката за онкологија се крадела терапија за болни од карционом, двајца членови на Црвена младина на Левица беа приведени и...

(Видео) Лидерот на Левица, Апасиев од Собранието: ЕУ е исламофобична и има криза на лидерство!

Лидерот на Левица и пратеник во Собранието на Република Македонија ,Димитар Апасиев, зема збор на Собраниската Комисија за уставни прашања која денеска заседаваше по предлогот на Владата за уставни измени, односно внесување на бугарите во Уставот на Република Македонија. Во својот...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Тамара Јованов: Што значи живот во продолжена сиромаштија?

Пишува: Тамара Јованов – Апасиева –  Професорка на Економскиот факултет на Универзитетот „Гоце Делчев“ – во Штип  Што значи живот...
- Advertisement -spot_img