Апасиев

Апасиев: Изгласан работничкиот црн петок

Бидна и ЦРНИОТ ПЕТОК. Македонските работници ќе работат и по 12 часа на ден, благодарение на пратениците на СДС+ДУИ. Останува да видиме дали Стево ќе стави суспензивно вето? https://www.facebook.com/dimitar.apasiev/posts/pfbid0MpFsp9MWSUHVW5xUniBYHyojykhXaj73kCg5oo3fDLsAkNpnZ5txoxzdoQ9yARdSl

Апасиев ги „пошљака“ ЕУ бирократите

Фејзбук статус на претседателот на Левица - Димитар Апасиев Дипломатските коли ПАРКИРАНИ НА ТРОТОАР пред канцеларијата на ЕУ во Скопје. p.s. И у Брисел вака ли паркирате бе, ајвани!? https://www.facebook.com/ApasievLevica/posts/pfbid02o1pERE5BNxmEkcsfXecbkkAtJWmrayen65zzqSm5Vjvdw8zSpavd3PqrVjCUW39Wl

Претседателот на Левица – Апасиев постави спомен-плоча кај Вејце во чест на бранителите

Соопштение на Политичката партија Левица Денес (28 април 2023 година), највисока делегација на Левица, предводена од претседателот проф. д-р Димитар Апасиев и пратеникот Борислав Крмов, оддадоа почит на бранителите убиени во масакрот кај Вејце од страна на терористичките формации на ОНА....

Судии – вие јастреби преправени со тоги!

Пишува: Димитар Апасиев Нивната судиска црвена руба, нивните наметала и тоги со хермелинско крзно, со кои се дотерани како некои мачори; палатите во коишто судат, китките лилии и сиот тој величествен болскот ним им е толку нужен… Без овој циркус...

Како НВО-секторот во Македонија го задуши граѓанскиот активизам

Семинарски обучените „НВО-елитисти“, заглибени во намерите да ѝ се бендисаат на образованата јавност, сосем заборавија дека Јавното е многу поширока категорија. Тоа не е група од начитани луѓе кои се собрале за да постанат „јавност“, туку е простор за...

Моќните газди се злобни и одмаздољубиви, а инспекторите се продаваат за обичен ручек во кафеана!

Моќните и богати газди се одмаздољубиви, злобни и нечовечни!, вели Димитар Апасиев од ЛЕНКА, македонско граѓанско движење за социјална правда. Но чудно и несфатливо е, вели Апасиев, како сиромашните работници не се охрабруваат на борба, ако ништо друго барем во името на нивните...

Провокатори на народот

Автор: Д-р Димитар Апасиев Водачи слепи и безумни!Па вие комарецот го цедите, а камилата ја проголтувате! Исус од Назарет (Евангелие по Матеј: XXIII, 24) Поводот за оваа колумна, која е продолжение на низата мои текстови насочени против правниот позитивизам кој се предава на...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Ванковска од Аеродром: ЕУ станува неофашистичка

Билјана Ванковска, претседателски кандидат на Левица, заедно со потпретседателот на партијата Реџеп Исмаил денес ја продолжи својата кампања со...
- Advertisement -spot_img