СДС

Кога Македонија победува

Пишува: Претседателскиот кандидат на политичката партија Левица, Проф. д-р Билјана Ванковска Толку сме потонале во самосожалување и апатија што не знаеме веќе и да се радуваме без задршка....

Левица: Пратениците во неполн мандат извозеле над 68 милиони денари

По испратено барање за информации од јавен карактер од страна на координаторот на секторот Политички систем на политичката партија Левица, Кристијан Димков до Собранието на Република Македонија во однос на колку пари имаат пратениците земено по ставка патни трошоци,...

Крмов: „Европскиот фронт“ на СДС се разоткри како Косовски фронт

Фејзбук статус на пратеникот од редовите на Левица, Борислав Крмов „Европскиот фронт“ на СДС се разоткри како Косовски фронт. Само за да остане на власт, СДС со својата лакомост, неукост и кукавичлук ја стави Македонија под директна зависност од Косово. Но, ништо...

Додека народот преживува – пратениците украле 320 илјади евра

Додека обичниот македонски граѓанин живее во невидена сиромаштија и едвај ги задоволува основните потреби за живот, пратениците од жироката коалиција ДПМНЕ-СДС сложно, континуирано и бесрамно ги крадат граѓаните преку веќе озлогласените патни трошоци. Имено, "народните избраници“ во 2023 година...

Левица предлага закон против адвокатско – директорската мафија

Пратениците на Левица – проф. д-р Димитар Апасиев и Борислав Крмов, во Собранието на Република Македонија поднесоа Предлог-закон за изменување на Законот за нотаријат со кој предвидуваат да се избрише императивната одредба која бара адвокатски печат и потпис при...

Железничарите на протест – Демири го доведе во колапс железничкиот сообраќај

Железничкиот сообраќај повторно е во колапс, откако работниците излегоа на протест поради тоа што се принудени да работат во нехумани услови БЕЗ ГРЕЕЕЊЕ. Дополнително, на работниците повторно им доцни платата за декември, додека од менаџментот нема никаква одговорност за...

Левица ќе го блокира носењето на четири закони за отпад предложени од СДС, ДПМНЕ и ДУИ

Како што се приближуваат изборите, широката коалиција продолжува со носењето на штетни закони, како еден своевиден политички договор за да си го подмират своето гласачко тело. Имено, на крајот од 2023 година, до Собранието поднесени се четири предлог-закони за...

Мојсоска: Сменивме име за партиските неписмени насилници од ДУИ да ни го чуваат небото

Фејзбук статус на генералниот секретар на политичката партија Левица Денешната седница на Владата е олицетворение на диктатурата со која владеат СДС и ДУИ бескруполозно. Да сумираме: Владата бесрамно ја искористи катастрофата без преседан во воздушниот сообраќај, за да го разреши директорот Љубе...

Нема притвор за тепачот Беким Незири – функционерите на ДУИ недопирливи благодарение на СДС-ДПМНЕ

Додека Исмет Гури (поранешен функционер на ДУИ) е во бегство, за Беким Незири судијата Пајазит Пајазити одби да изрече притвор, иако Незири се сомничи за најтешко кривично дело за кое е предвидена затворска казна од минимум 5 години! ПАЈАЗИТИ е...

ФИТР – фонд за полнење на џебовите на полтроните од СДС и ДУИ

ФИТР, Фонд за иновации и технолошки развој, кој треба да претставува движечка сила за стартапите и иновативните компании во Република Македонија повторно е во центарот на вниманието. По скоро половина година, откако од ФИТР беа доделени 82 илјади евра...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Во НАТО – по секоја цена?

Пишува: Претседателскиот кандидат на политичката партија Левица, Проф. д-р Билјана Ванковска Немав...
- Advertisement -spot_img