Прилеп

Битката на прилепчани против „Бехтел и Енка“

Во револуционерниот Прилеп, секојдневниот достоинствен живот на тамошните граѓани е загрозен од злосторничкиот консорциум „Бехтел и Енка“, од повеќе аспекти. Активисти на Левица од зелениот сектор како и од локалниот огранок Прилеп викендов одржаа средба со граѓанското здружение „Калеш...

Во сабота народен собир на Левица во Прилеп

Почитувани граѓани на град Прилеп, членови и симпатизери на политичката партија Левица свое обраќање во кино сала ,,Мис Стон" Прилеп ќе имаат претседателот проф. д-р Димитар Апасиев и носителот на ИЕ 4 м-р Сашко Јанчев. На ден 27-ми април 2024...

Левица: Споменот за партизаните ќе живее вечно

Активистите на ЛО Левица Прилеп, го обновија спомен обележјето за загинатите партизани од одредот Ѓорче Петров кај манастирот над селото Прилепец. Се засадија и дрвца во чест на партизаните, кој несебично го дадоја својот живот во борбата со бугарската...

Левица – Прилеп со богат настан по повод 11 Октомври

Соопштение на ЛО Прилеп при политичката партија Левица Во името на ЛО Прилеп, ни претставува огромна чест и задоволство да ве поканиме на настанот, по повод одбележувањето на Денот на востанието на Македонија, на ден 11 октомври (среда), во Прилеп,...

Црвена Младина Прилеп: Дали некој сака да го уништи Пивофест?

Реакција на Црвена Младина - Прилеп Другарки и другари, вчера на (28. 06.2023 година), организаторите на фестивалот на пивото, Пиво-Фест Прилеп, соопштија дека оваа 2023 година нема да се одржи фестивалот и дека се одложува за следната 2024 година. Не...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Интервју со Петар Здравевски, новиот раководител на Црвена Младина

Ленка: Петар, честитки што станавте нов раководител на Црвена Младина. Можете ли дани кажете како дојдовте до оваа позиција? Петар...
- Advertisement -spot_img