Крмов

Крмов: Сите на гласање и никако бојкот!

Фејзбук статус на пратеникот и носител на листа за пратеници во ИЕ3 од редовите на Левица, Борислав Крмов Оставете ги злобниците да се удават во сопствениот очај. Левица не бојкотира и ќе остане единствена да се бори во Собранието кога...

Крмов: Борбата во Собранието ќе се мултиплицира со повеќе пратеници на Левица

Изјава на носителот на листа на пратеници во ИЕ 3 при политичката партија Левица, Борислав Крмов: Со поголем број пратеници од Левица во Собранието, борбата ќе се мултиплицира, ќе се триплицира. Првпат по 30 години, македонскиот народ доби вистински народни...

Апасиев од Штип: Единствен бранител против бугарите во устав ќе биде Левица

Апел до граѓаните да заокружат 5 и да дадат што поголем број пратеници на Левица со цел да дадат поголема шанса на млади, неподмитливи луѓе во Собранието - ова е една од пораките на претседателот Апасиев, вечерва од Штип. ,,Целта...

Крмов од Кратово: Пристигна времето за решителна борба

Денес Носителот на Левица во третатата изборна единица Борислав Крмов, членот на Президиумот Александар Симонов, заедно со другарите и другарките од ЛО Кратово остварија средба со кратовчани. Како и во сите досега посетени места, така и во Кратово добивме огромна...

Ванковска: Нас не нè задоволува фотелја и позиција, ние имаме кауза

Вечерва претседателскиот кандидат на Левица, Билјана Ванковска кампањата за претставување на својата програма ја продолжи со митинг Велес. На митингот во Велес се обратија и претседателот на Левица и носител на листа на ИЕ1 Димитар Апасиев како и носителот...

Ванковска и Левица денеска со митинг во Велес

Претседателскиот кандидат на Левица, Билјана Ванковска ќе одржи голем народен собир во Велес на кој ќе се обратат и претседателот на Левица и носител на листа на ИЕ1 Димитар Апасиев и носителот на листа на ИЕ3 Борислав Крмов. (во...

Силна поддршка за враќање на достоинството на нацијата и во Св. Николе

Влегуваме ВоБорба за Македонија против сите. Прв чекор како Претседател ќе биде раскинување на Договорот за добрососедство со Бугарија, затоа што барањата во од таа страна веќе го надминаа тој договор како таков" - истакна Билјана ВАНКОВСКА, кандидат за...

Ванковска од Штип: Прв чекор како претседател ќе ми биде раскинувањето на договорот со Бугарија

„Прв чекор како претседател ќе биде раскинување на Договорот за добрососедство со Бугарија, затоа што барањата во од таа страна веќе го надминаа тој договор како таков" - истакна Билјана Ванковска, кандидат за претседател од Левица, на денешната средба...

Пратеникот Крмов во Чашка против насилието на Шаќири и ДУИ

Пратеникот од Левица, Борислав Крмов, заедно со советникот во општина Велес, Димитар Абрашев, денес беа дел од протестите на родителите во Општина Чашка, кои подолго време протестираат против самоволието на директорката ЕЛЕНА НИКОЛОВА. Пратеникот, заедно со родителите, три часа протестираше...

Левица: Министрите избегаа од дебатата за породилно отсуство на земјоделките

Минатата недела беше одржана јавна расправа по предлог – Законот за ПЛАТЕНО ПОРОДИЛНО отсуство за жените земјоделки, поднесен од пратениците Димитар Апасиев и Борислав Крмов, чија цел е да се отстрани неправедната дискриминација кон жените-земјоделки. Не само што Владата...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Стјепан Стево Филиповиќ, народен херој: Со кренати раце му пркоси на злото!

„Партизанскиот комесар, работникот Стево Филиповиќ, загина храбро извикувајќи за слобода. Документот за неговото погубување ги надминува сите слики со...
- Advertisement -spot_img