Дарја Мустафаоглу

Мустафаоглу: Со сите сили ќе го спречиме овој катастрофален ДУП

Прес конференција на Дарја Мустафаоглу, советничка од редовите на политичката партија Левица во општина Ѓорче Петров Оваа пресконференција ја свикавме со цел да ја прикажеме реалната слика за ДУПот кој го актуализираше Левица. Односно за ДУПот градска четврт СЗ 16...

Дарја Мустафаоглу обелоденува урбанистички геноцид во Ѓорче Петров

Советничката во Ѓорче Петров од редовите на политичката партија Левица, Дарја Мустафаоглу денеска обелодени низа случувања во врска со многу коруптивен и сомнителен ДУП, донесен на итна седница од страна на советниците на ДПМНЕ во општината. Имено советничката во 11...

Мустафаоглу: Власта не си го ни одржува предизборниот поткуп кон студентите

Фејзбук статус на Дарја Мустафаоглу Оваа академска година ниту една рата од стипендиите на студентите не е исплатена. Од октомври - денар од стипендијата немаат добиено студентите. Ниту оној предизборен поткуп не си го одржуваат, па така финаниската помош за меѓуградски...

Интервју со Мустафаоглу: Феминизмот се развива во многу погрешна насока

Ја имавме честа и привилегијата младата правничка, стравот и трепетот во советот на општина Ѓорче Петров, Дарја Мустафаоглу да одвои дел од својот многу зафатен распоред за да поразговараме на тема кои се предизвиците за поголема активна вклученост...

Мустафаоглу: ЕУ и уставни измени не се решение: Вистинските причини зошто младите заминуваат

Пишува: Дарја Мустафаоглу – член на Советот во Општина Ѓорче Петров при политичката партија Левица Релативизираат речи си сѐ, но до толку е катастрофално полето 'млади' што функционериве не можат да релативизираат на оваа тема. И сите се свесни зашто...

Левица: Учениците во ООУ „Димитар Поп – Георгиев Беровски“ жртви на институциите

Прес конференција на ЛО Ѓорче Петров при политичката партија Левица УЧЕНИЦИТЕ ВО ПОДРАЧНОТО ООУ „ДИМИТАР ПОП – ГЕОРГИЕВ БЕРОВСКИ“, ЖРТВИ НА ИНСТИТУЦИОНАЛНИ ЛАВИРИНТИ И ЛАГИ Откако сите релевантни институции се прогласија за ненадлежни, учениците од подрачното основно училиште „Димитар Поп -...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Официјално отворен претседателскиот изборен штаб на Билјана Ванковска

Во продолжение ви го пренесуваме соопштението на политичката партија Левица Вечерва, во одлична атмосфера, во присуство на претседателот на Левица...
- Advertisement -spot_img