Амар Мециновиќ

Мециновиќ: Констатации како советник во Град Скопје за ситуацијата во градот

Пишува: Портпаролот на Левица и ново избран пратеник во собранието на Република Македонија од редовите на политичката партија Левица, Амар Мециновиќ На крајот на мојот мандат како член на Советот на Град Скопје, кој го извршував од крајот на февруари...

Мециновиќ: Ќерамидница – музеј на пропаста на Скопје

Фејзбук статус на Амар Мециновиќ, портпарол и носител во ИЕ 2 на политичката партија Левица Како советник во Град Скопје, сведочев како со години буржујските партии ја блокираа набавката на нови автобуси и го саботираа јавниот превоз. Пред 30 години во...

Мециновиќ: Левица е единствената партија која е за признавање на палестинската држава

Фејзбук статус на портпаролот и носителот на листата на пратеници во ИЕ 2 при политичката партија Левица Во ЕУ тоталитарно се угнетува секоја форма на поддршка за Палестина. Ниту нивните колонијални апетити ги имаме, ниту вина за холокаустот, а ниту...

Мециновиќ: Каде отиде „историскиот успех“ на СДС со промената на името?

Фејзбук статус на Амар Мециновиќ, носител на листа за пратеници на политичката партија Левица во ИЕ 2 Океј. СДС во еден од првите спотови поентира со: ,,единствената шанса за Македонија е ЕУ". Прво, нели се стабилизиравме под НАТО, што до толку...

Левица: Црвениот бран пристигнува во Куманово на 11ти Април

На ден 11.04.2024 (четврток) со почеток од 19 часот во голема сала на зградата “Комитет” во Куманово ве каниме на голем народен собир, за да порачаме дека го враќаме достоинството на нацијата -и ја враќаме државата во рацете на...

Левица го потпиша студентскиот манифест

Вчера во име на Левица и Црвена Младина, членот на президиумот на Левица, Амар Мециновиќ го потпиша студентскиот манифест кој беше објавен од студентите од сите државни универзитети на иницијатива на УСС - УКИМ. Едно од главните барања на студентите...

Мециновиќ: На револуцијата претходи антифашистичка борба (Видео)

Портпаролот на Левица Амар Мециновиќ на Вториот Пленум на партијата: Голоракиот народ, разединенатата работничка класа под деценискиот притисок на немилосрдниот капитализам го пронајде во своите редови оружјето со кое ќе се одбрани. Децата на транзицијата се суштинска антитеза на економскиот и политички...

Левица: Македонија има пријатели на европскиот пат кои го почитуваат нејзиното национално единство

Никој нема право да ви наметнува уставни измени, поткусурува со вашите идентитетски вредности, ниту пак да ви наметнува историски наративи за сметка на интеграцискиот процес во Европската унија. Ова беа само дел од пораките кои ги испратија европратениците Клер...

Левица ќе ја турне диктатурата: Решетки за сите ѕверови кој ја пијат крвта на обичните луѓе

Прес-конференција на портпаролот на Левица Амар Мециновиќ: ,,Кога станува јасно дека сите политички партии на олигархијата ДПМНЕ-СДС-ДУИ дејствуваат координирано и останатите партии во Собранието учествуваат во орото кое тие им го свират, кога стана јасно дека во институциите преку Левица...

Мециновиќ: Во ЈСП се кршат работничките права – ДПМНЕ и СДС го саботираат јавниот превоз

(Обраќање на советникот од Левица во Советот на Град Скопје – Амар Мециновиќ во однос на состојбата со ЈСП) „Ќе ги потсетам советниците од СДС дека тие се дел од Владата со ДУИ (иако се помал коалиционен партнер) и може...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Протест на вработените во кумановска детска градинка поради недобиена плата

И покрај напорите не успеавме да добиеме објаснување од раководството на установата, ниту од Општина Куманово во што е...
- Advertisement -spot_img