По повод посетата на Урсула Фон Дер Лајен потсетуваме на моментот што МТВ го цензурираше лани

По повод „посетата“ на Претседателот на Европската комисија Урсула Фон дер Лајен, потсетуваме на моментот лани кога држеше говор и ги убедуваше пратениците да го изгласаат „францускиот предлог“ за бугаризација на Македонија.

За време нејзиниот говор, пратениците од редовите на Левица исвиркувајќи го пречекаа нејзиниот говор, додека Пратеникот Димитар Апасиев постави лист пред Урсула на кој пишуваше „НЕ“.

Овој момент од страна на Собранискиот канал беше цензуриран, во прилог видеото како изгледаше овој момент.

Последно