Активизам

Крајевски: Овој 11 ти октомври е најважниот што некогаш ќе го прославиме

Пишува: Јован Крајевски – член на Презедиумот на политичката партија Левица Овој 11 октомври е најважниот празник што некогаш ќе го прославиме. Сега, повеќе од било кога, треба да се потсетиме дека кога нештата изгледале безизлезни, кога бугарските фашисти...

Апасиев: Еднаш победивме фашисти и балисти – ЌЕ ПОБЕДИМЕ ПАК!

Лидерот на Левица, Димитар Апасиев, на Фејсбук со кратка порака го честиташе 11 Октомври – Денот на антифашистичката борба, Денот на народното востание на Македонија. “Еднаш победивме фашисти и балисти – ЌЕ ПОБЕДИМЕ ПАК! #Честит11Октомври #БорбатаПродолжува“, напиша Апасиев на Фејсбук, а во...

Последни