Апасиев: Еднаш победивме фашисти и балисти – ЌЕ ПОБЕДИМЕ ПАК!

0
278
Apasiev

Лидерот на Левица, Димитар Апасиев, на Фејсбук со кратка порака го честиташе 11 Октомври – Денот на антифашистичката борба, Денот на народното востание на Македонија.

“Еднаш победивме фашисти и балисти – ЌЕ ПОБЕДИМЕ ПАК!

#Честит11Октомври

#БорбатаПродолжува“, напиша Апасиев на Фејсбук, а во коментар на објавата ја сподели песната “Во борба македонски народе”.