Онкологија

Божиновски: Пет луѓе не можеле да го направат криминалот на Онкологија

Фејзбук статус на Божидар Божиновски “Злоупотрбите на онкологија засега се проценети на 30 милиони евра” Толкав криминал не можеле 5 луѓе да го направат. Толкав криминал не може да помине без знаење, дозвола и дел за властите! Нема збор што би...

Во понеделник граѓаните повторно излегуваат на протест

Во понеделник, се повторува протестот пред Владата, каде граѓаните ќе го изразат својот гнев и револт против криминалните дејства што се случиле во Клиниката за Онкологија, како и во целиот систем на здравствено и политичко управување на државата. Главната...

Криминалот на онкологија прекршува бројни меѓународни регулативи – Левица со поддршка за протестот

Соопштение на политичката партија Левица Една онколошка клиника треба да ги исполнува различни меѓународни стандарди и насоки за да обезбеди квалитетна и безбедна здравствена нега на пациентите. Повеќе од најважните меѓународни стандарди и насоки кои се однесуваат на онколошките клиники...

Во понеделник повторно протест за случајот Онкологија

Во понеделник, повторно се одржува протест пред Влада, каде граѓаните ќе го изразат својот гнев и револт против криминалната активност која се одвивала во Клиниката за Онкологија, како и во целиот здравствен и политички систем на државата. Главната цел...

Левица: Запрена истрагата за екс директорката на онкологија е доказ за непостапувањето на правосудните органи

Соопштение на политичката партија Левица Откако Левица побара одговор за кривичната истрага против поранешната директорка на Клиниката за онкологија, Симонида Црвенкова, која во 2011 година нанела штета на Фондот за здравство во висина од 350.000 евра – Јавното обвинителство одговори...

Правда за жртвите – Нов протест против криминалот на Онкологија во понеделник

Соопштение на неформалната група за Протест против убиствата на Онкологија Повторно Ве повикуваме на протест во понеделник пред Влада, заедно во еден глас да го искажеме гневот и револтот против сиот криминалот кој со години се толерирал на Клиниката за...

Симонов: Погрешно е да премолчувате нечии измачувања до смрт направени за печалка

Пишува: Александар Симонов, советник во општина Св. Николе и еден од активистите на протестите „Против убиствата на Онкологија“ Роден сум во град каде Канцерот е црна чума! Секоја седница на Советот пристигнуваат и по неколку барања за еднократна парична помош,...

Левица со поддршка за денешниот протест за случајот со онкологија

Соопштение на политичката партија Левица Денеска, за пред Владата на Република Македонија со почеток од 18 часот повторно на социјалните медиуми е најавен протест за случувањата околу кримималот на клиниката за онкологија - социјалниот немир кој го создава Владата на...

Протест во понеделник против убиствата на Онкологија

Соопштение на организаторите на протестите против убиствата на Онкологија Ве повикуваме повторно на протест во понеделник пред Влада, каде заедно ќе го искажаме гневот и револтот против криминалот кој со години се толерирал на Клиниката за Онкологија. Протестот од Влада...

Левица: На обвинителна клупа да се најдат сите инволвирани во случајот Онкологија

Соопштение на политичката партија Левица Се повторува праксата најслабите кои биле инволвирани во криминалите да бидат единствените кои понесуваат одговорност за целиот случај! Во случајот со крадењето на лекови од онкологија, деновиве е актуелно судењето на фармацевтскиот техничар во болничката...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Протест на вработените во кумановска детска градинка поради недобиена плата

И покрај напорите не успеавме да добиеме објаснување од раководството на установата, ниту од Општина Куманово во што е...
- Advertisement -spot_img