Онкологија

Левица: Зошто две години му се суди на поранешниот директор на онкологија Нино Васев

Соопштение на политичката партија Левица Вчера продолжи судење против поранешниот директор на Клиниката за онкологија - Нино ВАСЕВ, против кој е поднесена кривична пријава од семејство на починат пациент во 2018 година. Истиот со месеци одбивал да му пружа нега...

Левица со поддршка за протестот против организираните убиства на Онкологија

Соопштение на политичката партија Левица Низата информации кои беа објавени во јавноста јасно укажуваат дека криминалот на Онкологија не бил возможен без инволвираност на највисоки политички инстанци. Со назначувањето на д-р Нино ВАСЕВ за директор на онкологија, во моментот кога...

Утре – Протест против организираните убиства на Онкологија

Утре (понеделник) со почеток од 18 часот, ве повикуваме на протест пред Владата, каде заедно ќе го искажаме гневот и револтот против криминалот кој со години се толерирал на Клиниката за Онкологија. Протестот од Влада ќе продолжи пред Министерството за...

Левица: Колку пациенти се жртви на монструозното владеење на СДС и ДУИ?!

Соопштение на политичката партија Левица Управувањето со Клиниката за Онкологија беше дел од преговарањето на владиното мнозинство во неколку наврати, а СДС и ДУИ свесно учествуваа во организираниот криминален синџир во тргување со цитостатици. Додека болните од рак на државната онкологија...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Ванковска од Аеродром: ЕУ станува неофашистичка

Билјана Ванковска, претседателски кандидат на Левица, заедно со потпретседателот на партијата Реџеп Исмаил денес ја продолжи својата кампања со...
- Advertisement -spot_img