Карпош

Ристовски: Работникот во секое општество треба да биде центар на развојот на економијата и прогресот

Денеска разговараме со координаторот на секторот ИТ и администрација и кандидат за пратеник во ИЕ 1 при политичката партија Левица, Дарко Ристовски, на тема партизираната јавна администрација, правата на работниците и бетонизирањето на општина Карпош Како Левица планира да се...

Левица со еко акција на Водно го одбележа денот на планетата Земја

ЛО Карпош во координација со Зелен сектор на Левица годинава го одбележа Денот на планетата како дел од сеопфатната грижа на Левица за животната средина и нејзината одржливост. Со организирано чистење на падините на Водно, Левица-Карпош сака да укаже на...

Решението за градба кај болничкиот комплекс Воена болница да се поништи веднаш

Го повикуваме Градоначалникот Стевчо Јакимовски да ги почитува законите и да го поништи решението за градба на 17 катницата кај болничкиот комплекс Воена болница. Политичката партија Левица повеќепати укажа на штетноста од градбата на повеќекатницата на истата локација, паралелно организираше...

Левица повикува на протест против изградба на 17 катница во Карпош

Соопштение на Левица - Карпош Ве повикуваме на протест оваа Сабота, 3 Февруари во 12 часот, против предвидената изградба на 17-катница во Карпош 2 и против самоволието на ненаситните инвеститори Преку изигрување на одлуките на Советот на општината, Градоначалникот одобри парцелизација...

Прифатена програмата за еднакви можности предложена од Левица Карпош

Програмата за еднакви можности во Општина Карпош за претстојната 2024 година под раководство на претседателката на комисијата и советничката од Левица - Ивана ПЕТКОВСКА, координаторката на комисијата, како и со поддршка на други советници од советнички групи е креирана...

Ристовски: Да ги разобличиме манипулациите на Јакимовски

Фејзбук статус на Дарко Ристовски кандидат за градоначалник на општина Карпош и координатор на ИТ секторот при политичката патија Левица Здраво Карпошани, Ред е да ги разобличиме манипулациите од ова сооштение подолу, пасус по пасус, да посочиме како треба да...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Левица: Економски прогрес од НАТО нема, но бомби на Криволак има

До нас стигнаа пријави од загрижени граѓани кои се жалат на непријатни звуци и глетки во околината на Неготино. Непријатните...
- Advertisement -spot_img