Хактан

Братство и единство VS Мултикултурализам

Пишува: Потпретседателот на политичката партија Левица и пратеник во Собранието на Република Македонија, Реџеп Исмаил – Хактан Бидна што бидна на парламентарните избори, се смени баланост во бројки по мандати, но праксата на перцепирање на Македонија како племенска заедница продолжи....

Левица оддаде почит на загинатите херои во борбата против фашизмот

Денеска во светот се одбележува Денот на победата над фашизмот. Со потпишувањето на безусловна капитулација на нацистичка Германија, на 9 мај 1945 година беше ставен крај на Втората светска војна. По повод овој празник, делегација на Левица предводена од потпретседателот...

Исмаил: Одговор на прашањето, кој се плаши да коалицира со ВМРО-ДПМНЕ

Потпретседателот на Левица и кандидат за пратеник во ИЕ 1, Реџеп Исмаил - Хактан, со одговор на поставеното прашање на Проф. Дејан Трајковски, кандидат за пратеник на ЗНАМ Со наближување на денот на парламентарните избори, закажани за 8 ми мај,...

Исмаил: Зошто Пендаровски и Силјановска бегаат од Ванковска?

Фејзбук статус на Реџеп Исмаил - Хактан, потпретседател и кандидат за пратеник во ИЕ 1 на политичката партија Левица Зошто двата фаворизира кандидати за претседател, Пендаровски од СДСМ и Силјановска од ДПМНЕ, бегаат од соочување со останатите кандидати, а особено...

Исмаил: Билбордите на Османи и Таравари се противзаконски

Потпретседателот на политичката партија Левица, Реџеп Исмаил - Хактан на својот фејзбук профил реагираше за билбордите на претседателските кандидати поддржани од албанските политички партии, чии се целосно на албански јазик. Неговиот фејзбук статус го пренесуваме во целост: Ги повикувам АВМУ,...

Македонските турци нема да бидат манипулирани од мунафиклукот

Пишува: Реџеп Исмаил – Хактан, потпретседател на политичката партија Левица Деновиве бев на отворање на канцеларија на Левица – Л.О. Пехчево. На мое голема позитивно изненадување, на отворањето беа присутни и неколку другари од Црник, село во Пехчево. Црник е...

Европската десница никогаш не била „про-руска“

Пишува: Реџеп Исмаил - Хактан, потпретседател на политичката партија Левица Деновиве, на некое од многуте интервјуа, ја наслушнав професорката Силјановска Давкова, како објаснува дека во ЕУ е во пораст т.н. крајна десница (far-right) и дека тоа е опасно поради про-руската...

Како и на кој начин принципот на Бадентер ја мајоризира волјата на мнозинскиот народ

Фејзбук статус на: Реџеп Исмаил – Советник во Град Скопје и член на Президиумот на Левица Случај: Совет на Град Скопје, Седница 42, 31.01.2024 година Во политичките науки ваквата појава која ќе ја опишам подолу се вика -конфесионална мајоризација на волјана...

ДПМНЕ – преку квантитативна доминација до квалитативна деструкција на опозицискиот блок!

Пишува: Реџеп Исмаил - Хактан, потпретседател на политичката партија Левица. Со чест на индивидуални исклучоци, но, колективната психолошка матрица која владее во оваа партија а која се карактеризира со само-беендисаност и себе лажење со цел себе оправдување, во нивната кумулативна...

Исмаил: Антикомунизмот е последна и највисока фаза на антимакедонизмот

Пишува: Реџеп Исмаил - Хактан, советник во Град Скопје и член на президиумот на политичката партија Левица Несомнено дека последниве 30 години Македонија, делче по делче, како бразда по бразда, бива разорувана преку практично-политички одлуки донесени и спроведени од страна...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Левица: Економски прогрес од НАТО нема, но бомби на Криволак има

До нас стигнаа пријави од загрижени граѓани кои се жалат на непријатни звуци и глетки во околината на Неготино. Непријатните...
- Advertisement -spot_img