Британија

Уште еден терористички акт на украинската армија: бомбардирана централна цивилна област во Севастопол (видео)!

После грозоморниот теористички акт, каде 5 терористи, поврзани со исламистичките радикални групи кои се борат на страна на украинската армија, завчера, со огнено оружје упаднаа во концертна сала во московската област, во кој животот го загубија повеќе од 100...

Британците бараат укинување на санкциите против Русија – повеќе од 12.000 луѓе потпишале петиција

Повеќе од 12.000 Британци потпишаа петиција со која бараат од британската влада да одржи референдум за укинување на санкциите против Русија и запирање на помошта за Украина, објавено е на веб-страницата на британскиот парламент. „Доколку не ја промени својата политика,...

Ставот на некои британци по повод крунисувањето на Чарлс за крал!

Утре, среде економска и енергетска криза, раст на трошоците за живот и сиромаштија во Обединетото Кралство, Чарлс III ќе биде крунисан за 40-ти британски монарх од 1066 година. На сликите подолу може да се види што некои Британци мислат...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Социолошка анализа на „Нација во подем: Приказна за економското чудо на Израел“

Пишува: Кристијан Димков „Нација во подем Приказна за економското чудо на Израел“ е книга на Ден Сенор и Сол Сингер напишана...
- Advertisement -spot_img