Борислав Крмов

Крмов: Владејачкото мнозинство ги одби предлог-законите поднесени од Левица за лицата со попреченост

Пратеникот на Левица Борислав Крмов на својот фејзбук профил напиша: „Владејачкото мнозинство ги одби предлог-законите поднесени од Левица за лицата со попреченост! Битно кога беше протестот на здруженијата „им изразија поддршка“ и бесрамно се сликаа со нив за реклама. Предлог-законите беа поднесени...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Ванковска од Аеродром: ЕУ станува неофашистичка

Билјана Ванковска, претседателски кандидат на Левица, заедно со потпретседателот на партијата Реџеп Исмаил денес ја продолжи својата кампања со...
- Advertisement -spot_img