Јован Јанев

Крмов: Премиер што не може да се соочи со пратениците не е премиер

Фејзбук статус на пратеникот од редовите на Левица, Борислав Крмов На поставени прашања зошто СДС ја бутка великоалбанската агенда на ДУИ во Чашка и дали ќе го разрешат Мики Тодоров од директорското место на КПД Штип, поради нападот на нашиот...

Детали за нападот на Јован Јанев од страна на директор од СДС

Фејзбук статус на активистот на Црвена Младина, Јован Јанев Вчера околу 02:00 бев физички нападнат од страна на ДИРЕКТОРОТ на затворот во ШТИП истакнат член на СДСМ во локалот КЛИК. ПРИЧИНА : Герила акцијата од 8ми Ноември на која тој беше...

Интервју со Јован Јанев: Студентите се соочуваат со нехумани услови

Јован Јанев е студент на правниот факултет при УГД, има поминато два мандата во Универзитетското Студентско Собрание при УГД, борец за студентски права, еден од најдобрите млади оратори, ракометен голман и уште многу други работи. Имавме прилика да седнеме...

Милионите се потрошни – идеалите се вечни

Обраќање на Јован Јанев, модератор на Црвена Младина – Штип во склоп на првиот Летен Камп “2 Август” организиран за идеолошка надоградба и дружба на младите членови на Левица. Неодамна Црвена Младина успешно го организираше својот прв Летен Камп „...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Официјално отворен претседателскиот изборен штаб на Билјана Ванковска

Во продолжение ви го пренесуваме соопштението на политичката партија Левица Вечерва, во одлична атмосфера, во присуство на претседателот на Левица...
- Advertisement -spot_img