Заев

Левица: СДС и ДПМНЕ ја изгласаа сопругата на братот на Заев за нов член на антикорупцикска комисија

Со 97 гласа „ЗА“ пратениците на широката коалиција составена од СДС, ДПМНЕ и ДУИ, минатата недела заеднички го изгласаа новиот состав на Државната комисија за спречување на корупцијата. За нов член на Антикорупциската комисија е избрана судијката СОФИЈА Спасова Медарска,...

Кој е Гаврил Бубевски: Дете на транзициски олигарх, мајка судика и кум на адвокатот на Заев

Гаврил Бубевски е прилично непозната личност во правничката фела, но и општо во пошироката македонска јавност, главно поради тоа што нема големо правничко искуство, а и во она кратко нема некои позначајни успеси. Знаејќи го ова се поставува прашањето...

Левица: Каде се 50 милиони евра годишно од еколошката такса на Заев

Граѓаните повторно ја дочекаа зимата обвиени во токсичен воздух, а Скопје достигна и во топ 10 градови кои се најзагадени во светот. Владата на СДС во два мандати покажа тотална неспособност да се справи со овој горлив проблем, кој...

Левица: Директорка на МОН блиска до Заев е одговорна за срамот со учебниците по математика

Последниот скандал со срамната математичка грешка повторно го разоткри неспособното работење на ПЕДАГОШКАТА служба при МОН, Секторот за учебници и педагошко советување и Оделението за одобрување на учебници. Педагошката служба при МОН е претворено во дувло на најматни зделки со...

Заев и Мијалков помеѓу најголемите заложници на УЈП

Фирми на фамилиите Заеви и Мијалкови се најдоа во врвот на листата должници што ја објави Управата за јавни приходи. Според извештајот на УЈП вкупно 5.105 фирми и граѓани имаат доспеани долгови до 31 јули, а не ги платиле...

Левица: Директорката на АД Аеродроми Халими дала службено возило за управувње на малолетно лице

Скандалозниот избор на поранешната градоначалничка на Арачиново од редовите на СДС - Миликије Халими, ја потврди партизацијата и заробеноста на државата, која Македонија ја претворија во хибриден РЕЖИМ. Оваа вечна функционерка на СДС, со средно медицинско образование, ќе раководи...

Левица: За ДУИ и СДС безвредни се животите на Албанците

Реакција на политичката партија Левица Корумпираноста на олигархиската СДС и неказнетото владеење на ДУИ е обединител во трите големи трагедии на изгубени човечки животи: сообраќајната трагедија кај Ласкарци, автобусот на ,,Беса Транс’’ и изгорената модуларна болница во Тетово. Овие две...

(Видео) Левица: 6 години предавство – 6 години борба

Предизвиците на нашето време на плеќи ни ја ставија борбата за одбрана на македонските интереси и темели на државноста. Во оваа борба безрезервно и постојано Левица е на страната на народот кој одлучно се спротиставува на погубните процеси кои...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Изборите ќе „изедат“ 10,6 милиони евра

Државната изборна комисија (ДИК) на денешната 84 – та седница ги усвои Регистарот на радиодифузери, печатени медиуми и електронски...
- Advertisement -spot_img