Владимир Путин

Најважните заклучоци од интервјуто на Такер Карлсон со Владимир Путин

Интервјуто, кое се одржа во вторник и првпат беше објавено ексклузивно на мрежата на Такер Карлсон, траеше повеќе од два часа. Путин во текот на интервјуто сподели свои размислувања за различни теми, вклучувајќи вештачката интелигенција - изрази потребата за...

БРИКС сега е побогат од Г7

Земјите од БРИКС ги надминаа државите од Г7 во однос на паритетот на куповната моќ на нивното население, рече рускиот претседател Владимир Путин во интервју за China Media Group. „Што се однесува до БРИКС, уште во времето на самитот во...

Путин со дипломатски имунитет на ЈАР на самитот на БРИКС

Јужноафриканската Република денеска им додели дипломатски имунитет на учесниците на претстојниот самит на БРИКС на крајот на август, за кој во март лична покана доби шефот на Кремљ, Владимир Путин, пренесоа агенциите. Меѓународниот кривичен суд во Хаг, чија членка...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Изборите ќе „изедат“ 10,6 милиони евра

Државната изборна комисија (ДИК) на денешната 84 – та седница ги усвои Регистарот на радиодифузери, печатени медиуми и електронски...
- Advertisement -spot_img