Ванковска

Ванковска од Аеродром: ЕУ станува неофашистичка

Билјана Ванковска, претседателски кандидат на Левица, заедно со потпретседателот на партијата Реџеп Исмаил денес ја продолжи својата кампања со средби со граѓани во Општина Аеродром. Во Аеродром Ванковска истакна дека населбата која е плански изградена во времето на социјализмот,...

Ванковска од Охрид за Уставните измени: Медицински израз за одложено дејство е ретард

Претседателскиот кандидат на Левица - Билјана Ванковска, заедно со носителот на листа Јована Мојсоска, предизборните активности попладнево ги продолжија во Охрид. Во Охрид Ванковска освен што пред граѓаните презентираше делови од програмата се задржа и на актуелните теми во...

Ванковска од Гази Баба: Демократијата е сосема излезена од шините

Денес претседателскиот кандидат на Левица, проф. д-р Билјана Ванковска, придружувана од носителот на ИЕ 2, Амар Мециновиќ, имаше срдечен прием од жителите на Гази Баба. Нефер и недемократските правила на игра нема да ја спречат Левица од ширење на идејата,...

Ванковска: Да си ја вратиме Македонија – да не бидеме потстанари во сопствената татковина

Да не бидеме потстанари во сопствената татковина. Да си ја вратиме Македонија. Со сите поделби што ни ги направија ние станавме потстанари во сопствената држава, истакна Билјана Ванковска, претседателски кандидат на Левица, на денешната средба со граѓаните во Долно...

Левица: Црвениот бран пристигнува во Куманово на 11ти Април

На ден 11.04.2024 (четврток) со почеток од 19 часот во голема сала на зградата “Комитет” во Куманово ве каниме на голем народен собир, за да порачаме дека го враќаме достоинството на нацијата -и ја враќаме државата во рацете на...

Ванковска, Ристовски и Јовановска од Карпош: Ако сакаме достоинство овие избори немаме право на грешка

Кандидатката за претседател на Левица, професорката Билјана Ванковска и кандидатите за пратеници од ИЕ1 Дарко Ристовски и Катерина Јовановска, денес одражаа средба со граѓани во Карпош. На средбата беа презентирани делови од програмата на Ванковска за претстојните избори, и народот...

Ванковска од Неготино: Конечно да почнеме да дишеме слободно во слободна држава

Левица е партија од народот, за народот. Ги знам сите проблеми на мојот народ. Се залагаме за тоа да престанеме да бидеме колонија, да престанеме да бидеме заложници на локални олигарси, феудалци кои ги држат сите во заложништво. Конечно...

Ванковска и Јанчев од Гевгелија: Интересите на Македонија мора да се приоритет

Кандидатот за претседател од Левица, професорката Билјана Ванковска, како и носителот на листата за пратеници од ИЕ4, Сашко Јанчев, денес одражаа средба со граѓаните во Богданци и Гевгелија. На средбата истите презентираа дел од програмата за изборите, ги повторија цврстите...

Ванковска од Тетово: Се бориме и не се предаваме, не бегаме од мегдан

Денес, претседателскиот кандидат на Левица, проф. д-р Билјана Ванковска ја продолжи својата изборна кампања во Тетово, каде што огромен број на граѓани беа присутни да ги слушнат нејзините пораки. Професорката Ванковска од Тетово порача: ,,Тетово ме асоцира на потребата да...

Ванковска: Уставно втемелена етничка сегрегација не смее да има

,Ванковска е за една нормална демократија. Почнувајќи од Рамковниот договор. Тој си ја изврши својата функција во едно драматично време, беше наметнат од надвор како наводно „мировен“ договор, имплементиран дури и во Уставот! По 20 години Рамковниот покажува дека од...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Ванковска од Аеродром: ЕУ станува неофашистичка

Билјана Ванковска, претседателски кандидат на Левица, заедно со потпретседателот на партијата Реџеп Исмаил денес ја продолжи својата кампања со...
- Advertisement -spot_img