Твитер

Твитер спроведува масовна цензура на пропалестинските објави

„Твитер-Икс“ започна масовна чистка против сметки со голем број следбеници кои објавуваат пропалестински пораки. Во чистката беа вклучени десетици познати активисти, блогери, подкастери и независни новинари. И покрај тоа што се претставува себеси како „бунтовник и бранител на слободата на...

(Видео)Што се предава во училиштата во Израел?

На социјалната мрежа Х (поранешен твитер) циркулираат вирални видеа во однос на тоа што точно се предава во основно одделение во училиштата во Израел. Едно од видеата кое кое првпат се појави во 2018 година е повторно споделено, од корисникот...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Официјално отворен претседателскиот изборен штаб на Билјана Ванковска

Во продолжение ви го пренесуваме соопштението на политичката партија Левица Вечерва, во одлична атмосфера, во присуство на претседателот на Левица...
- Advertisement -spot_img