Тимчо Муцунски

Левица поуспешна во грижата за Аеродром од Тимчо Муцунски (видео)

Aктивистите на Левица повторно ја демонстрираа посветеноста и грижата за граѓаните на општина Аеродром. Имено, во текот на изминатиов викенд, тие самоиницијативно, преку свој волонтерски ангажман, го поправија руинираното детско игралишта во паркот на реонски центар при општина Аеродром. Оваа акција на...

Кацаров: Да резимираме што направи Тимчо во изминатите две години

Фејзбук статус на активистот Тодор Кацаров Кратко резиме на тоа што за минатите две години Тимчо што направи и НЕ направи во Општина Аеродром: НАПРАВИ: 1.Направи предлог ДУП со кој населба Лисиче ќе стане бетонска џунгла. 2.За прв пат во историјата на општината...

Левица: Аеродромци ќе платат 88 000 евра казна поради неспособноста на Муцунски

Реакција на ЛО Аеродром при политичката партија Левица Пред околу два месеци општина Аеродром и градоначалникот Тимчо Муцунски склучија договор со фирмата Пирамид Билдинг за одржување на јавни зелени површини и одржување на хигиена на јавни површини во вредност од...

Иницијативата „Да го зачуваме Лисиче“ со графички приказ за гушењето на населбата (видео)

Графички приказ на мал дел од "ЅИДОТ" со кој Градоначалникот Тимчо Муцунски и градежната мафија сакаат да го УГУШАТ Лисиче! Нема да дозволиме ова да стане наша реалност! ДА КАЖЕМЕ СТОП НА ГРАДЕЖНИОТ ХАОС КОЈ ЗАЕДНО СИТЕ МОЖЕ ДА ГО СПРЕЧИМЕ! ***Да...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Мециновиќ: Констатации како советник во Град Скопје за ситуацијата во градот

Пишува: Портпаролот на Левица и ново избран пратеник во собранието на Република Македонија од редовите на политичката партија Левица,...
- Advertisement -spot_img