Тероризам

Осмоодделенецот кој спаси стoтина животи за време на терористичкиот напад во Москва (видео)!

Среде терористичкиот напад во Градското собрание Крокус, 15-годишниот Ислам Калилов покажа извонредна храброст водејќи над 100 лица на безбедно. И покрај неговата млада возраст, Ислам бил вработен со скратено работно време во гардеробата на концертната сала Крокус и бил добро...

Израелските власти „ветија дека ќе се запре тероризмот“ врз палестинците

Шефовите на израелските безбедносни сили ги означиле нападите на доселениците врз палестинските села на окупираниот Западен Брег како „националистички тероризам“ што заслужува засилени контра мерки, а нивните забелешки предизвикале гнев кај министрите од екстремната десница во кабинетот, известува Ројтерс. Напливот на...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Стјепан Стево Филиповиќ, народен херој: Со кренати раце му пркоси на злото!

„Партизанскиот комесар, работникот Стево Филиповиќ, загина храбро извикувајќи за слобода. Документот за неговото погубување ги надминува сите слики со...
- Advertisement -spot_img