терористички акт

Ванковска: Фрлена е ракавицата кон нашите сограѓани Албанци

Фејсбук статус на проф. Билјана Ванковска Бев излезена и сега го читам ова: Среде работно време и 70-тина авиони кои биле на македонското небо, објектот на контрола на летање е нападнат од насилници. Тие влегле во кругот на објектот пуштени од...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Кина го изгради првиот нуклеарен реактор отпорен на распаѓање

За прв пат истражувачите од Универзитетот Цингхуа во Кина успешно демонстрираа реактор за нуклеарна фисија отпорен на распаѓање. Дизајнот...
- Advertisement -spot_img