Струмица

Ванковска: Ќе бидам претседател на сите сиромашни, обесправени и дискриминирани граѓани

Претседателскиот кандидат Билјана Ванковска, поддржана од партијата Левица, кампањата која ја води под мотото „Го враќаме достоинството на нацијата“, ја почна со митинг во Струмица. -Сега страдаме од божемната „наша власт“, која ги згази не само постигањата од минатото туку се...

Ванковска ќе ја започне претседателската кампања во Струмица

Кандидатот за претседател на Левица, Билјана Ванковска на денешната прес-конференција најави дека изборната кампања ќе ја започне вечер во Струмица во Домот на култура „Антон Панов“. -Во оваа кампања ќе се претставиме скромно, согласно можностите, каков што е и нашиот народ. Тоа...

ФК Беласица жртва на непотизам, фамилијарно доделување функции под покровителство на градоначалникот на Струмица

Пред неколку дена во јавноста одекна веста дека Тања Милушева Костадинова, сестра на актуелниот градоначалник на Струмица, Костадин Костадинов е именувана како потпретседател на струмичката гордост, фудбалскиот клуб „Беласица“. Пред да започне со нејзината „успешна“ кариера на „жена претприемач“ со...

Дали се загрозени над 3500 вработени лица од Штип и Струмица?

Откако се затворија две фабрики на американската компанија за производство на автомобилски седишта Адиент во Србија, вработените во истата компанија во Штип и Струмица стравуваат за своите работни места со надеж дека нема да останат на улица. По цели 11...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Кина го изгради првиот нуклеарен реактор отпорен на распаѓање

За прв пат истражувачите од Универзитетот Цингхуа во Кина успешно демонстрираа реактор за нуклеарна фисија отпорен на распаѓање. Дизајнот...
- Advertisement -spot_img