Случај Онкологија

Златанов: Откажете им послушност на криминалците

Пишува Давид Златанов, член на ЦК при политичката партија Левица Не ми се јасни СДС и ДПМНЕ, ова ми се вртка низ глава буквално од кога почнаа протестите. Првите т.н. ,,демократи’’ и ,,open minded’’партија што со протести против тогашниот министер за...

Во понеделник повторно протест за случајот Онкологија

Во понеделник, повторно се одржува протест пред Влада, каде граѓаните ќе го изразат својот гнев и револт против криминалната активност која се одвивала во Клиниката за Онкологија, како и во целиот здравствен и политички систем на државата. Главната цел...

Протест во понеделник против убиствата на Онкологија

Соопштение на организаторите на протестите против убиствата на Онкологија Ве повикуваме повторно на протест во понеделник пред Влада, каде заедно ќе го искажаме гневот и револтот против криминалот кој со години се толерирал на Клиниката за Онкологија. Протестот од Влада...

Левица: На обвинителна клупа да се најдат сите инволвирани во случајот Онкологија

Соопштение на политичката партија Левица Се повторува праксата најслабите кои биле инволвирани во криминалите да бидат единствените кои понесуваат одговорност за целиот случај! Во случајот со крадењето на лекови од онкологија, деновиве е актуелно судењето на фармацевтскиот техничар во болничката...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Изборите ќе „изедат“ 10,6 милиони евра

Државната изборна комисија (ДИК) на денешната 84 – та седница ги усвои Регистарот на радиодифузери, печатени медиуми и електронски...
- Advertisement -spot_img