Сирија

Професорот Џефри Сакс: Обама побара од ЦИА пуч во Сирија

„Претседателот Обама потпиша тајна наредба наречена Операција Тимбер Сикамор за ЦИА да го собори Башар ал Асад. Тоа беше пред десетина години. Направивме хаос во Сирија и на поголемиот Блиски Исток. Дали некој знае за тоа? Па, Њујорк Тајмс...

Иранска револуционерна гарда со акции против тероризмот (Видео)

Ноќе, Иранската револуционерна гарда изврши групни напади со балистички ракети и беспилотни летала врз две групи цели во Ирак и Сирија. Како одговор на терористичките напади во Иран и нападите врз командантите на шиитските милиции во Ирак. Нападите на...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Стјепан Стево Филиповиќ, народен херој: Со кренати раце му пркоси на злото!

„Партизанскиот комесар, работникот Стево Филиповиќ, загина храбро извикувајќи за слобода. Документот за неговото погубување ги надминува сите слики со...
- Advertisement -spot_img