Штип

Дали се загрозени над 3500 вработени лица од Штип и Струмица?

Откако се затворија две фабрики на американската компанија за производство на автомобилски седишта Адиент во Србија, вработените во истата компанија во Штип и Струмица стравуваат за своите работни места со надеж дека нема да останат на улица. По цели 11...

Егзодусот продолжува – Во второто полугодие отпишани 50 ученици само во Штип

Она што станува масовна појава во последните години во Македонија почна да се отсликува и во ученичките клупи. Од податоците кои доаѓаат од општините низ државава покажуваат дека само во општина Штип 50 ученици во основните и средните училишта...

Детали за нападот на Јован Јанев од страна на директор од СДС

Фејзбук статус на активистот на Црвена Младина, Јован Јанев Вчера околу 02:00 бев физички нападнат од страна на ДИРЕКТОРОТ на затворот во ШТИП истакнат член на СДСМ во локалот КЛИК. ПРИЧИНА : Герила акцијата од 8ми Ноември на која тој беше...

Пензионерите протестираа со празни тегли за зимница

Теглите за зимница, годинава останаа празни, порачаа денеска штипските пензионери, кои протестираа на Градскиот плоштад „Слобода“. Пензионерите велат дека толку можеле да направат со покачувањето на пензиите кое го добија во септември. Соња Арсовска претседателка на Иницијативниот одбор за протест...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Изборите ќе „изедат“ 10,6 милиони евра

Државната изборна комисија (ДИК) на денешната 84 – та седница ги усвои Регистарот на радиодифузери, печатени медиуми и електронски...
- Advertisement -spot_img