Сандра Перовиќ

Сандра Перовиќ ќе учествува во гласањето за наградата Златен глобус

БЕЛГРАД: Здружението на странски новинари акредитирани во Холивуд (HFPA) ја избра филмската критичарка, телевизиска сценаристка и уредничка на РТС Сандра Перовиќ за нов гласач за престижната награда „Златен глобус“, која се доделува за филм и телевизија, како во Америка,...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Официјално отворен претседателскиот изборен штаб на Билјана Ванковска

Во продолжение ви го пренесуваме соопштението на политичката партија Левица Вечерва, во одлична атмосфера, во присуство на претседателот на Левица...
- Advertisement -spot_img