рамковен договор

Ванковска: Рамковниот договор имаше 20 години за да единствено формира картел на елити

Ванковска во емисијата ,,Само Вистина” го кажа јасниот став за укинувањето на практиката која ја дава државната моќ во рацете на картелот елити на ДУИ! ,,При последната промена на Уставот, Охридскиот договор влезеи во преамбулата, што е нонсенс. Критиката на...

Ванковска: Сè уште сум против Св. Рамковниот договор

Фејсбук статус на претседателскиот кандидат на Левица, Проф. -др Билјана Ванковска Зошто никој не зборува за Рамковниот договор? Дали стана света книга? Дали уште ќе не' плашат дека е тој фактор на мирот, инаку „ќе (го) пукне“? Ако за 20...

Зошто сум против рамковниот договор

Пишува Проф. д-р Билјана Ванковска Додека ги пишувам овие редови, ДУИ си тера партиска забава со пари од нашата сиромаштија, од нашите деца за кои нема лекови и за кои собираме донации со СМС, со наши пари што одат на...

Левица: Европската Комисија потврди – рамковниот балансер не ги исполнува целите

Соопштение на политичката партија Левица Европската комисија го објави нацрт-извештајот од скрининг процесот за првиот кластер од поглавјата на Унијата, во кој ЕК го потврдува тоа што Левица го говори секојдневно - не постојат поголеми анти-европскии партии од криминалната коалиција...

Охридскиот рамковен договор како темел за стабилноста во РМ?!

„Мирот постоел и пред религиската и националната свест,тој треба да се гради врз основа на човековите потреби,единствено врз основа на човекот како општествено и природно битие.“ Пол Мојзес Охридскиот рамковен договор, кој беше потпишан на 13 август 2001 година, за жал...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Иран го нападна Израел, Нетанјаху избега од државата!?

Иран лансираше дронови кон Израел, објавија Израелските одбранбени сили (ИДФ), што е очекуваниот одмазднички напад за неодамнешното бомбардирање на...
- Advertisement -spot_img