Протест за онкологија

Во понеделник граѓаните повторно излегуваат на протест

Во понеделник, се повторува протестот пред Владата, каде граѓаните ќе го изразат својот гнев и револт против криминалните дејства што се случиле во Клиниката за Онкологија, како и во целиот систем на здравствено и политичко управување на државата. Главната...

Криминалот на онкологија прекршува бројни меѓународни регулативи – Левица со поддршка за протестот

Соопштение на политичката партија Левица Една онколошка клиника треба да ги исполнува различни меѓународни стандарди и насоки за да обезбеди квалитетна и безбедна здравствена нега на пациентите. Повеќе од најважните меѓународни стандарди и насоки кои се однесуваат на онколошките клиники...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Изборите ќе „изедат“ 10,6 милиони евра

Државната изборна комисија (ДИК) на денешната 84 – та седница ги усвои Регистарот на радиодифузери, печатени медиуми и електронски...
- Advertisement -spot_img