Правда

Кинески функционер осуден на 13 години затвор поради земање мито

Судот во кинеската провинција Хубеи во вторникот го осуди Ју Хонгчен, поранешен претседател на Кинеската атлетска асоцијација, на 13 години затвор за земање мито во вредност од над 22,54 милиони јуани (3,12 милиони долари).

Апелација ја укина пресудата: 69-те работнички од Кавадарци нема да плаќаат 20,000 евра за судски трошоци

Фејсбук статус на Кристина Ампева, Претседателка на „Гласен синдикат на работниците“ Ви текнува на 69те работнички од конфекцијата СОНИ Кавадарци кои иако не добија неколку плати, сепак судот реши дека не се во право и треба да платат 20.000 евра...

Движењето на студенти на правните факултети „Правда“ и денеска повторно повикува на протест

Соопштение на движењето на студентите од правните факултети „Правда“ Почитувани, Како студенти кои избравме да студираме на правните факултети во Македонија, не можеме да останеме рамнодушни пред долгата тенденција на постапки кои водат кон уништување на нашиот правен систем. Ние сме новата...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Содомизирани до смрт: Се појавуваат приказни за тортура во израелската база Сде Тејман

Шокантната тримесечна истрага на Њујорк Тајмс откри грозоморни детали за злоупотреба, тортура и малтретирање на Палестинците кои се чуваат...
- Advertisement -spot_img