Османи

Левица: Османи и Таравари противзаконски водат претседателска кампања

Веќе длабоко навлезени во кампањата за претседателските избори претседателсите кандидати Бујар Османи поддржан од УЧКите од ДУИ и Арбен Таравари поддржан од необалистичката коалиција „Вреди“ се уште противзаконски се рекламираат со билборди единствено на албански јазик. Според член Членот 7...

Исмаил: Билбордите на Османи и Таравари се противзаконски

Потпретседателот на политичката партија Левица, Реџеп Исмаил - Хактан на својот фејзбук профил реагираше за билбордите на претседателските кандидати поддржани од албанските политички партии, чии се целосно на албански јазик. Неговиот фејзбук статус го пренесуваме во целост: Ги повикувам АВМУ,...

Левица: Амбасадорите на Османи работат против Македонија

Македонската дипломатија, предводена од СДС и ДПМНЕ изминатите три децении, иако поради партизираноста ја следат бројни примери на прекршување на дипломатското однесување и компромитирање на имиџот на нашата држава, отсекогаш ги почитувала најстрогите правила на дипломатската служба. Но, по...

Левица: За незаконската донација од „Еуровиа“ на ДУИ му следи суспензија на државното финансирање

Соопштение на политичката партија Левица Скандалот со добиениот тендер во вредност од 1.8 милиони евра на фирмата „Еуровиа”, која е донатор на ДУИ, ја потврди заштитата од органите на прогонот на партијата на Ахмети. Оваа компанија, која е во сопственост...

Левица: Османи го узурпира СЦ Борис Трајковски – тендерот го доби фирма блиска на ДУИ

Соопштение на политичката партија Левица Деновиве, Министерството за надворешни работи склучи тендер во износ од неверојатни пет милиони евра, со компанијата „ЕУРОВИА” од Желино, каде спортскиот комплекс „Борис Трајковски” ќе се пренамени за потребите на ОБСЕ. Компанијата „Еуровиа” е во сопственост...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Стјепан Стево Филиповиќ, народен херој: Со кренати раце му пркоси на злото!

„Партизанскиот комесар, работникот Стево Филиповиќ, загина храбро извикувајќи за слобода. Документот за неговото погубување ги надминува сите слики со...
- Advertisement -spot_img