Непотизам

ФК Беласица жртва на непотизам, фамилијарно доделување функции под покровителство на градоначалникот на Струмица

Пред неколку дена во јавноста одекна веста дека Тања Милушева Костадинова, сестра на актуелниот градоначалник на Струмица, Костадин Костадинов е именувана како потпретседател на струмичката гордост, фудбалскиот клуб „Беласица“. Пред да започне со нејзината „успешна“ кариера на „жена претприемач“ со...

Левица: ДПМНЕ во договор со СДС изгласаа нови партиски вработувања во Ѓорче Петров

Реакција на ЛО Ѓорче Петров при политичката партија Левица На денешната седница на Советот, бизнис коалицијата ДПМНЕ-СДС изгласа дополнување на Планот за вработување во 2023 година, со што овозможија минимум 14 нови партиски вработувања во тековната година. Поразителен е фактот што,...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Кина го изгради првиот нуклеарен реактор отпорен на распаѓање

За прв пат истражувачите од Универзитетот Цингхуа во Кина успешно демонстрираа реактор за нуклеарна фисија отпорен на распаѓање. Дизајнот...
- Advertisement -spot_img