нацизам

Уште еден терористички акт на украинската армија: бомбардирана централна цивилна област во Севастопол (видео)!

После грозоморниот теористички акт, каде 5 терористи, поврзани со исламистичките радикални групи кои се борат на страна на украинската армија, завчера, со огнено оружје упаднаа во концертна сала во московската област, во кој животот го загубија повеќе од 100...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Стјепан Стево Филиповиќ, народен херој: Со кренати раце му пркоси на злото!

„Партизанскиот комесар, работникот Стево Филиповиќ, загина храбро извикувајќи за слобода. Документот за неговото погубување ги надминува сите слики со...
- Advertisement -spot_img