Најтопла година во историјата

Климатските промени на дело – Од ден на ден планетата е сѐ пожешка и пожешка

Трендот на секојдевно соборување температурни рекорди нема да трае долго, но 2023 сигурно ќе биде најтоплата година во историјата Средата била најтоплиот ден на планетата откако се мерат температурите на воздух, исто како што беа и вторникот и понеделникот пред...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Мустафаоглу: ДПМНЕ организира трибини за младите, додека ги одбива сите иницијативи на Левица за младите

Пишува: Дарја Мустафаоглу, советничка во општина Ѓорче Петров и кандидатка за пратеник во ИЕ 2 од редовите на политичката...
- Advertisement -spot_img