МВР

Спасовски одбива да се извини за хаосот што го создаде (Видео)

Во веќе познатото интервју на поранешниот министер за внатрешни работи, Оливер Спасовски за Телевизијата Телма, несудениот претседател на државата одби да даде било каков одговор за тоа дали, после хаосот што го создаде како министер со кој над 600...

Над пет милиони евра украдени од граѓаните со насилната замена на лични карти

Над пет милиони евра се слеале досега од џебот на граѓаните во државниот буџет поради замената на личните карти со новото име на државата. Но, измените на Законот за лична карта, со коишто оваа обврска би станала задолжителна, повеќе од една година...

Левица: Припадници на МВР и нивната недозволена, јавна политичка активност

Соопштение на Левица - Сектор Безбедност СДСМ продолжува со инвестициите во Кавадарци. Владата инвестира во општина Кавадарци”- Вуко Мелов, член на Совет на Општина Кавадарци, објавува на неговиот фејсбук профил. На сликите, група луѓе меѓу кои министерот за транспорт и...

Левица: Вработените во МВР оставени без осигурување

Реакција на трудовиот сектор при политичката партија Левица До нашата партија стигнаа информации дека во Министерството за внатрешни работи од август 2022 година вработените немаат колективно осигурување иако е законска обврска за МВР. Согласно член 156 од Законот за Внатрешни Работи,вработените...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Мециновиќ: Констатации како советник во Град Скопје за ситуацијата во градот

Пишува: Портпаролот на Левица и ново избран пратеник во собранието на Република Македонија од редовите на политичката партија Левица,...
- Advertisement -spot_img