Криминал на онкологија

Божиновски: Пет луѓе не можеле да го направат криминалот на Онкологија

Фејзбук статус на Божидар Божиновски “Злоупотрбите на онкологија засега се проценети на 30 милиони евра” Толкав криминал не можеле 5 луѓе да го направат. Толкав криминал не може да помине без знаење, дозвола и дел за властите! Нема збор што би...

Криминалот на онкологија прекршува бројни меѓународни регулативи – Левица со поддршка за протестот

Соопштение на политичката партија Левица Една онколошка клиника треба да ги исполнува различни меѓународни стандарди и насоки за да обезбеди квалитетна и безбедна здравствена нега на пациентите. Повеќе од најважните меѓународни стандарди и насоки кои се однесуваат на онколошките клиники...

Левица: Запрена истрагата за екс директорката на онкологија е доказ за непостапувањето на правосудните органи

Соопштение на политичката партија Левица Откако Левица побара одговор за кривичната истрага против поранешната директорка на Клиниката за онкологија, Симонида Црвенкова, која во 2011 година нанела штета на Фондот за здравство во висина од 350.000 евра – Јавното обвинителство одговори...

Левица бара одговор за кривичната истрага против поранешната директорка на Клиниката за Онкологија поставена од ДПМНЕ

Реакција на Политичката партија Левица Скандалозните информации кои излегоа во јавност за работењето на Клиниката на Онкологија целосно го разобличи бруталното владеење на хибридниот режим на СДС и ДПМНЕ. Со тоа што поранешниот директор Нино Васев свесно го исфрлил од...

Левица: Зошто две години му се суди на поранешниот директор на онкологија Нино Васев

Соопштение на политичката партија Левица Вчера продолжи судење против поранешниот директор на Клиниката за онкологија - Нино ВАСЕВ, против кој е поднесена кривична пријава од семејство на починат пациент во 2018 година. Истиот со месеци одбивал да му пружа нега...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Протест на вработените во кумановска детска градинка поради недобиена плата

И покрај напорите не успеавме да добиеме објаснување од раководството на установата, ниту од Општина Куманово во што е...
- Advertisement -spot_img