Ислам

Осмоодделенецот кој спаси стoтина животи за време на терористичкиот напад во Москва (видео)!

Среде терористичкиот напад во Градското собрание Крокус, 15-годишниот Ислам Калилов покажа извонредна храброст водејќи над 100 лица на безбедно. И покрај неговата млада возраст, Ислам бил вработен со скратено работно време во гардеробата на концертната сала Крокус и бил добро...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Стјепан Стево Филиповиќ, народен херој: Со кренати раце му пркоси на злото!

„Партизанскиот комесар, работникот Стево Филиповиќ, загина храбро извикувајќи за слобода. Документот за неговото погубување ги надминува сите слики со...
- Advertisement -spot_img