Иселување

За два месеци бројот на вработени се намалил за 4.571

Во последниве месеци се намалува како бројот на работодавачи, така и на вкупниот број работници во државава. Ова го обелодени директорката на УЈП Сања Лукаревска на брифингот со новинарите. Според податоците што ги презентираше, во ноември вкупниот број вработени бил...

Социо-политичките аспекти на иселувањето на младите во Македонија

Пишува: Дамјан Пешовски член на Црвена Младина и делегат во УСС на УКИМ Проблемот со иселување на младите не е нешто што започна од вчера. Ова се случува со децении наназад.  Започна уште од децениското владеење на ДПНЕ а продолжи...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Официјално отворен претседателскиот изборен штаб на Билјана Ванковска

Во продолжение ви го пренесуваме соопштението на политичката партија Левица Вечерва, во одлична атмосфера, во присуство на претседателот на Левица...
- Advertisement -spot_img