Белгород

Украина нападна руско училиште во пограничниот регион Белгород

Во саботата, украинските сили го гранатираа Шебекино во рускиот регион Белгород, изјави гувернерот Вјачеслав Гладков. Гладков рече дека најмалку едно лице е повредено, додавајќи дека жителите биле предупредени преку СМС и биле повикани да побараат засолниште. Шебекино е на околу...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Официјално отворен претседателскиот изборен штаб на Билјана Ванковска

Во продолжение ви го пренесуваме соопштението на политичката партија Левица Вечерва, во одлична атмосфера, во присуство на претседателот на Левица...
- Advertisement -spot_img