Бајден

Никој не е виновен за кокаинот во Белата куќа

Американската тајна служба ја заврши истрагата за кокаинот пронајден во Белата куќа без осомничен. Тајната служба го информирала Комитетот за надзор и одговорност на Претставничкиот дом за резултатите од истрагата, потврдија од Тајната служба. Во суштина, соопштиле членовите на Комитетот,...

Крах на американската „демократија“ – рекорден број американци не би гласале ниту за Бајден ниту за Трамп

Според истражувањето на агенцијата Ес-ес-ер-ес (Social science research solution) изработена за Си-ен-ен, „историски број Американци“ не сакаат ниту актуелниот американски претседател Џо Бајден, ниту неговиот претходник Доналд Трамп да победат на изборите за Белата куќа следната година, објави весникот...

Пекинг co протестна нота кон Вашингтон: Изјавата на Бајден е провокација

Кинеската влада упати протест до американскиот амбасадор во Кина поради коментарите на претседателот Џо Бајден, кој го нарече кинескиот претседател Шји Џјинпинг диктатор. Николас Барнс ја добил дипломатската нота неколку часа по изјавата на Бајден за Шји за време на...

Нов гаф на Бајден: заврши говор со „Боже зачувај ја кралицата“ (видео)

Американскиот претседател Џозеф Бајден одржа говор на националниот самит за Побезбедни заедници во Конектикат, повикувајќи на построги закони за контрола на оружјето, но на крајот од својот говор тој ги збуни присутните велејќи „Боже чувај ја кралицата“. На интернет се...

Трговија со непријателот

Откривање на масовна корупција во Украина. Американските трупи се собираат на границата на земјата. Дали администрацијата на Бајден има некаква крајна цел за овој конфликт? Владата на Украина, предводена од Володимир Зеленски, ги искористи средствата на американските даночни обврзници за...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Тамара Јованов: Што значи живот во продолжена сиромаштија?

Пишува: Тамара Јованов – Апасиева –  Професорка на Економскиот факултет на Универзитетот „Гоце Делчев“ – во Штип  Што значи живот...
- Advertisement -spot_img