11 Октомври

Кацаров: Македонија се сака со БОРБАТА за неа

Фејзбук статус на Тодор Кацаров, борец за социјална правда Македонија се сака со борење против неправдата, Македонија се сака со рушење на корумпирана власт, Македонија се сака со идење на протести, Македонија се сака со казнување на злосторниците, едноставно Македонија...

Симонов: „Македонија на Македонците – Земјата на земјоделците“ – партизанска парола по релевантна од било кога

Пишува: Александар Симонов, Кооринаторот на Сектор за надворешна политика на политичката партија Левица и советник во општина Свети Николе „Македонија на Македонците - Земјата на земјоделците“ е една од паролите кои ги предводеа македонските партизани кои на 11-ти октомври ја...

Левица – Прилеп со богат настан по повод 11 Октомври

Соопштение на ЛО Прилеп при политичката партија Левица Во името на ЛО Прилеп, ни претставува огромна чест и задоволство да ве поканиме на настанот, по повод одбележувањето на Денот на востанието на Македонија, на ден 11 октомври (среда), во Прилеп,...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Изборите ќе „изедат“ 10,6 милиони евра

Државната изборна комисија (ДИК) на денешната 84 – та седница ги усвои Регистарот на радиодифузери, печатени медиуми и електронски...
- Advertisement -spot_img