Јована Мојсоска

Мојсоска: Левица станува втора партија во државата (Видео)

Генералниот секретар на Левица и новоизбран пратеник во Собранието на Република Македонија, Јована Мојсоска, во денешното интервју за „Студио 10“ на ТВ24 изјави дека за партијата е огромен успех што успеала на овие избори да има свој претседателски кандидат,...

Апасиев: На овие избори ќе победи македонската платформа

Претседателот на Левица, Димитар Апасиев заедно со носителката на ИЕ5 Јована Мојсоска остварија средби со граѓаните на Битола. Широката поддршка за Левица во градот на Стив Наумов ја навестува сигурната пасокизација на СДС на 8-ми мај. Апасиев од Битола порача...

Мојсоска: Како се бришеше АСНОМ

Фејзбук статус на генералниот секретар на Левица и носител во Изборна Единица 5 - Јована Мојсоска КАКО СЕ БРИШЕШЕ АСНОМ... Денес налетав на овој споменик во битолското село Логоварди, посветен на браќата Наумови. Иако во запуштена состојба, се' уште е...

Мојсоска: Воени злосторства не застаруваат

Генералниот секретар на Левица и носител на листа за пратеници во Изборна Единица 5, Јована Мојоска заедно со коносителот во Изборна Единица 5 и модератор на ЛО Битола, Горан Велевски положија свежо цвеќе на споменик на загинатите борци во...

Ванковска од Кичево: На народот му е потребно обединување на социјално-класна основа

Денес претседателската кампања завршува во Кичево, каде што професорката Ванковска и носителката на кандидатската листа за пратеници на ИЕ5, Јована Мојсоска беа на народен собир со граѓаните. Следи изјавата на проф. Ванковска: Народот во Кичево не е среќен со обележување...

Ванковска од Битола: Преспанскиот договор е геноцид

Во Битола во Народниот театар претседателскиот кандидат на “Левица“, Билјана Ванковска пред битолачани ја претстави својата програма, а покрај неа зборуваа и претседателот на Левица, Димитар Апасиев и Јована Мојсоска, носител на листа во Изборната единица 5. -Моите противкандидати велат...

Левица вечерва со митинг во Битола

Левица вечерва во Битола организира народен собир на кој говорници ќе бидат, Димитар Апасиев, претседателот на партијата, потоа Билјана Ванковска, кандидатката за претседател од Левица и Јована Мојсоска, носителка на кандидатската листа за пратеници во петтата изборна единица. Народниот собир ќе се одржи...

Ванковска од Охрид за Уставните измени: Медицински израз за одложено дејство е ретард

Претседателскиот кандидат на Левица - Билјана Ванковска, заедно со носителот на листа Јована Мојсоска, предизборните активности попладнево ги продолжија во Охрид. Во Охрид Ванковска освен што пред граѓаните презентираше делови од програмата се задржа и на актуелните теми во...

Ванковска од Струга: Првиот говор против територијалната поделба го имав пред стружани

Претседателскиот кандидат на Левица, Билјана Ванковска, придружувана од носителот на ИЕ5, Јована Мојсоска претставувањето на програмата за претседател на Македонија го продолжи со средби со граѓани во Струга. ,,Сега сум во Струга, еден град кој ме враќа дваесетина години наназад,...

Мојсоска: ЕУ/НАТО фундаментализмот ја донесе Македонија до најмал економски раст во регионот

Пишува: Јована Мојсоска, Генерален секретар и носител на ИЕ 5 при политичката партија Левица. Македонија бележи НАЈМАЛ економски раст од сите земји во регионот, според најновиот извештај од Светска банка. Ова се должи пред се, на големата зависност на македонската...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Стјепан Стево Филиповиќ, народен херој: Со кренати раце му пркоси на злото!

„Партизанскиот комесар, работникот Стево Филиповиќ, загина храбро извикувајќи за слобода. Документот за неговото погубување ги надминува сите слики со...
- Advertisement -spot_img