Јанчев

Јанчев: Македонија нема повеќе луксуз исти да гласа и да очекува промена

Говор на носителот на кандидатската листа за пратеници на Левица во Изборна Единица 4, м-р Сашко Јанчев. Тој даде акцент на поданичките политики на СДС и ДПМНЕ, кои ја доведоа Македонија во ситуација да повеќе го нема луксузот да...

Во сабота народен собир на Левица во Прилеп

Почитувани граѓани на град Прилеп, членови и симпатизери на политичката партија Левица свое обраќање во кино сала ,,Мис Стон" Прилеп ќе имаат претседателот проф. д-р Димитар Апасиев и носителот на ИЕ 4 м-р Сашко Јанчев. На ден 27-ми април 2024...

Левица: Рудник на смртта над Иловица и Штука нема да има!

Обраќање на САШКО ЈАНЧЕВ, носител на листата за пратеници на Левица во ИЕ 4: "Ви се обраќам од атерот на село Иловица, од иловичката брана, над кои демнее опасност од отварање на рудникот на смртта. Левица останува на досегашните позици за овој рудник...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Стјепан Стево Филиповиќ, народен херој: Со кренати раце му пркоси на злото!

„Партизанскиот комесар, работникот Стево Филиповиќ, загина храбро извикувајќи за слобода. Документот за неговото погубување ги надминува сите слики со...
- Advertisement -spot_img