Судот во кинеската провинција Хубеи во вторникот го осуди Ју Хонгчен, поранешен претседател на Кинеската атлетска асоцијација, на 13 години затвор за земање мито во вредност од над 22,54 милиони јуани (3,12 милиони долари).