ЗНАМ

Исмаил: Одговор на прашањето, кој се плаши да коалицира со ВМРО-ДПМНЕ

Потпретседателот на Левица и кандидат за пратеник во ИЕ 1, Реџеп Исмаил - Хактан, со одговор на поставеното прашање на Проф. Дејан Трајковски, кандидат за пратеник на ЗНАМ Со наближување на денот на парламентарните избори, закажани за 8 ми мај,...

Левица: Максим и ЗНАМ ништо не знаат за балистичкиот споменик во Воиновиќ

Деновиве во општина Куманово повторно изникна балистичка дивоградба на споменик на УЧК во населеното место Воиновиќ. Зачудува фактот што за дивоградбата знаат сите, освен градоначалникот Димитриевски и ЗНАМ. Дали градоначалникот Максим Димитриевски овој пат ќе постапи согласно законите и...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Стјепан Стево Филиповиќ, народен херој: Со кренати раце му пркоси на злото!

„Партизанскиот комесар, работникот Стево Филиповиќ, загина храбро извикувајќи за слобода. Документот за неговото погубување ги надминува сите слики со...
- Advertisement -spot_img