зимски олимписки игри

Југословенската позиција во Неврзаните, причинител за сараевскиот расцут во олимписки град

Дека кремот на светските зимски спортови ќе дојде во градот на Миљацка и во неговите блиски планини ќе брка медали во слалом, нордиско скијање или боб, малкумина мислеа пред нешто повеќе од половина век. Како и да е, се разгоре...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Крмов од Кратово: Пристигна времето за решителна борба

Денес Носителот на Левица во третатата изборна единица Борислав Крмов, членот на Президиумот Александар Симонов, заедно со другарите и...
- Advertisement -spot_img