Закони

Крмов: Владејачкото мнозинство ги одби предлог-законите поднесени од Левица за лицата со попреченост

Пратеникот на Левица Борислав Крмов на својот фејзбук профил напиша: „Владејачкото мнозинство ги одби предлог-законите поднесени од Левица за лицата со попреченост! Битно кога беше протестот на здруженијата „им изразија поддршка“ и бесрамно се сликаа со нив за реклама. Предлог-законите беа поднесени...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Левица: Економски прогрес од НАТО нема, но бомби на Криволак има

До нас стигнаа пријави од загрижени граѓани кои се жалат на непријатни звуци и глетки во околината на Неготино. Непријатните...
- Advertisement -spot_img